Wiosenne rozpoczęcie Grand Prix w biegach górskich 2019

Słoneczną pogodą 23.03.2019 r. rozpoczęliśmy szósty sezon Grand Prix w biegach górskich na Pustkach Cisowskich. Jak co roku zmagania w rywalizacji Pucharu Pustka i Cisa rozpoczęli najmłodsi. Bardzo cieszymy się, że tak dużo młodzieży w tak młodym wieku rozpoczyna swoją przygodę z bieganiem. Wielkie podziękowania dla rodziców, którzy starają się właśnie w taki sposób rywalizacji zaszczepić bakcyla do biegania. W biegu o puchar Pustka i Cisa udział wzięło 120 uczestników.

Zaraz po najmłodszych o godzinie 11:30 ruszył start w biegu głównym na wymagającej górskiej trasie. Do pokonania były dwa dystanse 5,5 km (przewyższenie 200m) oraz 11 km (przewyższenie 400m).

Na trasie 5,5 km wśród kobiet zwyciężyła Wiwatowska Dagmara (Maja Team), wśród mężczyzn Zyborowicz Bartłomiej (Kujawscy S7 Runners) natomiast na dystansie dwukrotnie dłuższym zwyciężyła Aleksandra Baranowska-Trzasko (Kujawscy S7 Runners), wśród mężczyzn Miszewski Marcin (Intel Runners). Cieszymy się że zawody przebiegły bez zastrzeżeń i jak zawsze dopisała frekwencja, w biegu głównym wystartowało razem 392 osoby.

Już teraz zapraszamy na kolejną drugą edycję, która odbędzie się 27.04.2019 r.